معرفی سامد
 
 معرفی سامانه تلفنی 111
 یکی از مجاری شبکه یکپارچه ارتباط مردم با دولت (سامد) در سراسر کشور، سامانه تلفنی 111 می‌باشد که همه آحاد ملت سربلند ایران، در هر جای میهن اسلامی عزیزمان می‌توانند ایده‌ها، پیشنهادات، انتقادات، شکایات و درخواست‌های خود از دولت را با آن مطرح کنند. در واقع هدف از راه‌اندازی این سامانه، تمهید شرایط لازم برای برقراری ارتباطات موثر و کارآمد و نیز پاسخگویی سریع و صحیح به مسائل و مشکلات مردم در رابطه با دستگاه‌های اجرایی است.
 مشاوران مطمئن مردم در111
اپراتورهای پاسخگوی مردم در سامانه تلفنی 111 با فراگرفتن آموزش های تخصصی گوناگون، در حیطه‌های مختلف ارتباطی و محتوایی و نیز اشراف کامل به شرح وظایف و عملکرد دستگاه‌های اجرایی کشور، مشاورانی مطمئن برای راهنمایی مردم در جهت پیگیری مطالب مورد نظر خود هستند.
 قابلیت‌های سامانه 111
سامانه تلفنی 111 از قابلیت برقراری "ارتباط زنده"on line (آن لاین) برخوردار است. به این معنی که در ساعات اداری، تماس گیرندگان به انتخاب خود، می‌توانند با کارشناسان سامانه به گفتگوی زنده بپردازند و ضمن بهره‌مندی از جنبه مشورتی سامانه، با طرح نکات مورد نظر خود و دریافت "کد پیگیری"، امکان دنبال کردن موضوع مورد نظر را نیز بیابند.